Menü
Your Cart

Nuka - Organik Bergamot Yağı 5 ml

Nuka - Organik Bergamot Yağı 5 ml
Nuka - Organik Bergamot Yağı 5 ml
110,00TL
Vergiler Hariç: 110,00TL

Nuka -Organik Bergamot Yağı

Aromatik Cilt Bakım ve Masaj Yağı

• Hoş kokusu ile banyo ve masaj ile uygulandığında cildin nem dengesinin sağlanmasına, rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olur.

• Bergamot yağının cilt üzerindeki etki ve faydaları çeşitli araştırmalarla literatürlere geçmiştir.


Latince Adı : Citrus bergamia

Notu : Baş Notu

Ürün Kalitesi : Organik / AIAB

Elde Ediliş Şekli : Soğuk Pres

Bitkide Oluşumu : Meyve Kabuğu

Menşei : İtalya

Koku Tanımı : Serinletici, meyvemsi, hafif tatlı


Bergamot


Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; limonen: ~35-40, linalyl-acetat: ~23-32, linalool: ~7-10

Özellikleri ; Sakinleştirici, rahatlatıcı, ferahlatıcı,

Ruhsal - Duygusal Etki ; Korku giderici, sinirsel gerginliklerden kaynaklanan korku, depresyon, histeri nöbetlerini düzenleyici, ruhi ferahlatıcı, dengeleyici

Vücutsal Etki ; Antiseptik, antimikrotik, antibakteriyel, adale gerginliklerini düzeltici-adet günleri zorluklarında, dikkat toplayıcı-konsantre edici, tonik, böbrek ve böbrek üstü fonksiyonlarını düzenleyici, ateş düşürücü.

Uyumlu Yağları ; Neroli, kananga, gül, sedir, vetiver, ıtır, lavanta, civanperçemi.

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler ; Yağ lambaları, hava temizleyiciler, Savunalar, hidrolatlar, natur parfüm, ve diğer kullanım yerlerinde. Diğer turunçgil yağlarının kullanıdığı tüm yerlerde. Serin yerde saklanması önemle tavsiye edilir. Earl-Gray-çayının tipik kokusu Bergamot yağının çaya katılması ile elde edilir.

Etken madde-içeriğinde Furocumarin olduğundan, güneşe duyarlılığı arttırabilir. Onun içindir ki direk olarak deriye sürülmesi ve güneşlenmek, ayıca güneş yağların da kullanılması da sakıncalıdır.
Işığa duyarlılığı arttırır ; Max. 0,5 oranında kullanınız.

Rahatlatıcı kulak masajı : 50 c. Jojoba içine 2 dam. Bergamot, 1 er dam. Itır, nane, hint limon tu konarak iyice karıştırılır, kulağın her tarafına sürülerek daire çizilerek yapılan bu masaj uyku getirmeden rahatlatır.

Ders çalışma esnasında-konsantre ve motive edici : Yağ lambalarında Bergamot ta diğer motive yağları olan Zufa otu, limon, clementin gibi kullanılır.


Notlar ; Bergamot yağı, Aqua mirabilis hidrolatı ( kölnisches Wasser ) ve Bergamot çayı ( Earl Grey Tee ) ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyurdu. Kasım-Ocak ayları arası daha yeşilken üretilen bergamot yağının menşei Kalabrien – İtalya olarak bilinir.

Ama, araştırmalara göre Bergamot kelimesinin açılımı : Beg ar mu di dir. Ne İtalya da ki Bergama şehri, ne de İngilterenin Earl Grey Tee ile ilgisi vardır. Bunun aslı Türkçe kelime ve “ bey armudu “ dur.  Sebebi ise dilimizi ve ürünlerimizi tam olarak kullanamamızdandır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Nuka , - , Organik , Bergamot , Yağı , 5 , ml