Menü
Your Cart

Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml Geleneksel

Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml Geleneksel
Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml Geleneksel
166,00TL
Vergiler Hariç: 166,00TL

Nuka Soğuk Sıkım Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml - İçilebilir Özellikte


Latince Adı : Semen cucurbitae

Ürün Kalitesi : Geleneksel

Elde Ediliş Şekli : İlk sıkım

Menşei : Türkiye
Ambalaj; 100 ml, 250 ml, 1000 mlÖnde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; Linolasit, yağ asitleri ve beraberinde bulunan diğer maddeler: Gamma-Tocopherol, Clorophyll.

Faydaları ;  Kabak çekirdeği yağının bilinen ve tıbben kanıtlanmış en önemli faydası iyi huylu prostat büyümesi (BPH) ile ilgilidir. Kabak çekirdeği yağı prostat büyümesini azaltma ya da önlemede faydalıdır. Yine prostat büyümesiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek idrar yolları bozukluklarına karşı yararlıdır. Kabak çekirdeği yağında bulunan fitosterol ve karotenoit maddeleri erkeklerde BPH riskini düşürmektedir.


Kabak çekirdeği yağı Omega-6 ve Omega 9 gibi yağ asitleri açısından zengin olup, çinko, demir gibi mineraller ile A ve E vitaminleri ihtiva eder. Tüm bunlar hücre sağlığı açısından önemlidir ve kanser riskine karşı koruyucudur. Vitamin E hücre zarının okside olarak bozulmasını ve dolayısıyla kanserli hücre oluşumunu engeller.

Kalın bağırsak kanseri riskine karşı da etkilidir. Bağırsak kurdu düşürücü olarak da bilinir, bağırsakta bulunan tenyaların dökülmesini sağlar. Arginin adlı amimo asit sayesinde nitrik oksit oluşumu sağlayarak damarların esnek yapısını korumasına yardımcı olur, kalp ve ereksiyon problemlerine karşı dolaşım sistemini korur.

İçeriğindeki fosfor hem kemik oluşumu hem de böbrek fonksiyonlarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Fosfor aynı zamanda kemik erimesinin azalması ya da önlenmesi için de faydalıdır.

Doymamış yağ oranı yüksek olduğundan (> 80) sağlık açısından kullanımı tavsiye edilir. İçeriğindeki fitosterol bir tür kimyasal maddedir ve belli miktarlarda alındığında kandaki kolesterol oranını düşürür. Bu kalp sağlığını koruyucu bir diğer faydasıdır.

Kabak ve kabak çekirdeğinin ana vatanı Amerika kıtası olup, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’ya özgü farklı türleri yetiştirilmektedir. Milattan önce 7000 ile 5500 yıllarına ait Meksika’da bulunan kabak çekirdekleri anavatanının Amerika olduğuna dair en eski kanıttır. 


Kullanım Önerileri;  Dâhili olarak kullanılabilir, günde bir tatlı kaşığı doğrudan ya da herhangi bir gıda maddesi ile karıştırılarak içilebilir.

Salata soslarında tek başına kullanılabileceği gibi diğer yağlarla karıştırılarak sağlıklı sos karışımları elde edilebilir.

Yemeklerde ve kızarmalarda da kullanılabilir. Ancak yağın içeriğindeki faydalardan istifade edilmesi için dâhili alınması ya da salatalara katmak suretiyle soğuk tüketilmesi tavsiye edilir.

Haricen cilde masaj yaparak kullanılabilir. Bu sayede cildi düzgün ve yumuşak tutar. Toksinlerin atılması ve yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi için doğal bir cilt bakım ürünüdür.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Nuka , Soğuk , Sıkım , Kabak , Çekirdeği , Yağı , 250 , ml