Menü
Your Cart

Doğal Diş Macunu 140 gr

Doğal Diş Macunu 140 gr
Tükendi
Doğal Diş Macunu 140 gr
  • Stok Durumu: Tükendi
  • Marka: Naturalive
  • Model: ST26620
30,00TL
Vergiler Hariç: 30,00TL

Türkiye’nin İlk ve Tek Doğal Diş Macunu !


• Misvak, propolis ve çay ağacının antibakteriyel özellikleri sayesinde dişeti hastalıkları, aft(mantar) ve ağız yaralarını oluşumunu engeller.

• Ağızdaki bakterileri doğal olarak yok ettiğinden diş çürümelerini ve ağız kokularını önler.

• Misvak ve karbonat ile dişleri çizmeden beyazlatır.

• Hamilelerin ve çocukların kullanabileceği doğallıktadır.

• Uluslararası Diş Araştırmaları Derneği (IADR) ‘nın yaptığı araştırmalara göre propolis ve misvak; ağız ve diş sağlığının korunmasında etkin rol oynamaktadır.

• 140 g' lık ambalajlarda sunulmuştur.

  

İçindekiler: Calcium Carbonate(Kalsiyum Minerali), Aqua(Su), Sorbitol (Meyve Karbonhidratı), Glycerin (Bitkisel Gliserin), Salvadore Persica Extract (Misvak Ekstrakı), Propolis, Decyl Glucoside(Mısır eldesi), Aroma(Doğal Nane Aroması), Menthol, Tea Tree Extract(Çay Ağacı Ekstakt), Potassium Sorbate(Gıda Koruyucu)

 

Naturalive Diş Macunu : Sls, Paraben, Formaldehit, Triclosan, Florür, Boya, Suni Tatlandırıcı İçermez!

 

Yaygın kullanılan bazı zararlı maddeler ve etkileri 

Sodium lauryl sulfate(SLS) : Şampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları ve birçok temizlik ürününde kullanılmaktadır. Bu kimyasal deriden emilip, organlarda birikme yapabilmektedir. Ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olduğu görülmüştür. SLS 'ye düşük miktarda olsa da dioksan diye adlandırılan kanserojen madde üretim sırasında bulaşabilmektedir. Bu nedenle de ayrıca risk oluşturmaktadır. Ucuz ve iyi köpük sağlama özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir. Fluorid : Diş macunlarında dişleri koruma amaçlı kullanılmaktadır. National Research Council (NRC) Uluslararası Araştırma Konsey’i; Fluorid yutulması durumunda ise beyin ve kemiklere zarar verebileceğini açıklamıştır. Bu nedenle özellikle diş macununu yutup yutmadığından emin olamadığımız çocuklarda fluorid içermeyen ürünler tercih edilmeli. Uzun süre kullanımda dişlere zarar verebilmektedir.  

Propylene Glycol : Petrolden elde edilmiş bir maddedir. Sinir sitemine ve bazı hassas organlara zarar verebilmektedir. Cilt gözeneklerini tıkayıp akne oluşumuna sebebiyet vermektedir. Her çeşit kozmetik üründe kullanılabilmektedir. Diş macunu, antiperspirant, deodorant, şampuan, krem, ıslak mendil, sıvı sabun, duş jeli v.b.  

Formaldehit : Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu (International Agency for Research Cancer, IARC) tarafından kanserojen olarak nitelendirilmiştir. Japonya ve İsviçre’de kozmetik amaçlı kullanımı yasaklanmıştır. Özellikle temizlik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerde ise; şampuanlar, diş macunları, ojelerde, birçok temizlik ürününde ve bazı diş macunlarında kullanılmaktadır. 

Paraben : İngiltere Reading Üniversitesi'nde incelenen 20 göğüs tümörünün 18 inde paraben tespit edilmiş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Her çeşit kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılabilmektedir. Krem, şampuan, ruj, antiperspirant, ıslak mendil, diş macunları v.b. 

Triclosan : Florida Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre ise; bu maddenin anne karnındaki bebeğin yeterli oksijeni almasına engel olduğunu ve bunun da bebeklerin beyinlerinde hasara neden olduğunu tespit edildi.  

ABD ‘de Virginia Üniversitesinde yapılan çalışmada; triclosan suda bulunan klor ile birleşince zehirli madde olan kloroform gazı açığa çıktığı tespit edilmiştir. Bu gazın solunması depresyon ve kanser riskini tetiklemektedir. Triclosan ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı sık kullanımda; uygulanan yüzeydeki mikropların güçlendiğine dair bir çok çalışma var. Bu nedenle mikroplar ilaçlara karşı dirençli hale gelip, ilaçların etkinliğini azaltmaktadırlar. Sakkarin : Suni tatlandırıcıdır. Birçok araştırmada mesane kanseri ile ilişkisi bulunmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Doğal , Diş , Macunu , 140 , gr