Menü
Your Cart

Seramik Buhurdanlık - Sarı

Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Tükendi
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
Seramik Buhurdanlık - Sarı
85,00TL
Vergiler Hariç: 85,00TL

İstediğiniz model ürünü yukarıdan seçebilirsiniz


Uçucu yağlar, ismine uygun olarak kolayca havada zerrecikler halinde yayılabilirler. Bu özelliklerinden yararlanmak için özel olarak hazırlanmış lambalar bulunmaktadır.

Seramikten yapılmış bu lambanın saat camı şeklindeki tabağına bir miktar su konup istenen uçucu yağdan 5-10 damla ilave edildiğinde, alttan mum alevi ile ısıtıldığından, yağ zerrecikleri bulunduğu ortama yayılır. Damla sayısı, oda büyüklüğü ve kullanılan uçucu yağın koku yayma gücüne bağlı olarak değişebilir.

Uçucu yağları durumlarına göre oda havasını temizlemede, dezenfektede, haşerelerden korunmada ve ya tazelik - canlılık verici, rahatlatıcı, konsantre edici, neşelendirici olarak da kullanmak mümkündür.


Örneğin:

Oturma Yerlerinde:  Itır çiçeği, bergamot, Libya, Semra çamı, portakal, turunç, gül, sedir, Hint limon otu, lavanta, mersin.

İş Yerlerinde:  Hint limon otu, limon, bergamot, mersin, Semra çamı, melez lavanta.

Çocuk Odalarında: Kırpa paryası, rezene, mandalina, tarçın, portakal.

Yatak Odalarında: Fas turuncu, gül, lavanta, kananga, santal, portakal, sedir.,

Sigara içilen ortamlarda: Adaçayı, hin defnesi, ardıç, semra çamı, limon.

Toplantı salonlarında: Gül, günlük hindistan, elemi.

 

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi, bitkisel aroma yağları ile tedavi uygulama yöntemidir. Aromaterapide kullanılan yağlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak vb. bölümlerinden elde edilen saf uçucu yağlardır. Eski bir tedavi yöntemidir. Hindistan ve Çin uygarlıklarından köken almıştır. Mısırlılar ise mumyalamada ve ayinlerde aroma yağlarını kullanmışlardır. Aromaterapi daha sonra Mısır’dan Yunan uygarlığına geçmiş, oradan da bütün dünyaya yayılmıştır.

Eski zamanlarda Aromaterapi, koruyucu hekimlik amacıyla kullanılıyordu; ama dünyada ilaç sanayi başlayınca ve hazır, ucuz ilaç elde edilince zahmetli olan bu işlemden zamanla vazgeçilmiştir. Aromaterapinin yeniden keşfi 19. yüzyılda gerçekleşmiştir.


Çampisaj

Çampisaj, önemli ve oldukça basit bir yöntemdir. Aromaterapik yağlar vasıtasıyla yapıldığı gibi istenirse çok faklı Şekillerde de kolaylıkla uygulanabilir. Kafatasında bulunan marma noktası da denilen noktalara ve boyun bölgesine bitkisel yağlarla ya da kuru kuruya yapılan masaj yöntemi olup bedenin birçok organını ve bölgesini olumlu etkileyen bir uygulamadır. Hindistan’da yapılan geleneksel bir tedavi yöntemi olup aslında her insanın kendisine rahatlıkla uygulayabileceği bir alışkanlık haline de gelebilir.

İnsanın kendisine uygulattığında bedenen ve ruhsal olarak fayda göreceği bir yöntemdir. Aroma lambası gergin durumlarda insana ciddi faydalan vardır. Ilık suyla duş almanın yanında saçlı kafatası derisinin köpüklendirilmesi sırasında başın birçok bölgesine fazla basınç uygulamadan hafifçe masaj yapılarak bu bölgenin tüm damar dolaşımının rahatlatılması kısa sürede belirgin bir iyileşme hissinin meydana gelmesini sağlar. Hormon salgılama merkezleri ve bedenin çok önemli enerji alanları buradadır. Burada düzelen dolaşım, doğrudan tüm bedeni zihinsel ve ruhsal bakımdan rahatlatır.

Çampisaj, oturularak yapılan ve 40 dakika süren bir masajdır. Yağ lambası Hindistan cevizi, zerdali çekirdeği, tatlı badem ve susam yağı ile kişinin ihtiyacına göre belirlenen aromatik Öz yağların karışımıyla üst bedene; özellikle kafa bölgesine uygulanır. 

Şakralar ve Çampisaj

Şakralar,  bedeni yaşamsal enerji ile besleyen “enerji çemberleri” olarak tanımlanabilir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal denge için bu enerji merkezlerinin aktif olarak çalışması gerekir ancak çocukluğumuzdan itibaren bu merkezleri kullanmasını bilmediğimiz için zamanla bloke olurlar. Belli tekniklerle şakralar beslenerek, bedendeki enerji akışına destek olunabilir.

Çampisajda şakraları dengelemek için uygulanan bazı teknikler kişinin enerji akışına destek olarak fiziksel ve zihinsel rahatlık sağlayabilir. Şakralarla birlikte bazı aromatik özyağlar çampisajda kullanılır. Şakralar, temsil ettiği organlar ve kullanılan aromatik özyağların tablosu aşağıdaki hazırlanmıştır.

Şakralar

Temsil Ettiği Organ

Aromatik Öz Yağlar

1.Kök Şakra

Kemik, kan, sert dokular, anüs,

Sedir, Sandal,   Vetiver, Selvi,  Ardıç

2.Sakrum Şakra

Pelvis bölgesi, üreme organları, bağırsaklar, böbrek, mesane, tüm sıvılar, lenf, kan

Yasemin, Itır, Tefarik, Anason, Zencefil

3. Solar Pleksus Şakra

Karın boşluğu sindirim sistemi, karın, karaciğer, dalak, safra kesesi

Kara Biber, Kakule,Rezene, Kişniş, Portakal, Melekotu, Melisa

4. Kalp Şakra

Kalp, göğüs kafesi, akciğerler, kan, deri, kan dolaşım sistemi

Gül, Lavanta, Bergamut,   Portakal Çiçeği, Palmarosa, Gül Ağacı

5. Boğaz Şakra

Bronşlar, yemek borusu, ses telleri, boğaz, ense, çene

Adaçayı, Papatya, Okaliptüs, Biberiye, Çam, Mandalina

6. Üçüncü Göz Şakra

Beyincik, kulaklar, burun, sinüsler, gözler, sinir sistemi, yüz

Sandal, Limon, Kakule, Tarçın Civanperçemi

7. Taç Şakra

Beyin

Sedir, Günlük, Mür, Fesleğen

 

Aromatik Özyağlar ve Çampisaj

Aromatik özyağların bedene masaj yoluyla uygulanmasının faydaları saymakla bitmez. Çampisajda kullanılan bazı aromatik yağlar ve etkileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 

Sağlanan Etki     

Özyağlar

Enerji veren   

Biberiye – Defne – Çam

Harekete geçiren

Limon – Greyfurt – Ardıç

Dengeleyen   

Kakule – Kişniş – Adaçayı

Sakinleştiren 

Lavanta – Kır Papatyası – Itır  

Yavaşlatan     

Portakal çiçeği – Ylang Ylang

Zihinsel dinginlik veren        

Günlük – Mür – Sandal – Paçuli (Tefarik)

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Seramik , Buhurdanlık , - , Sarı